Chystáte sa na dovolenku? Nezabudnite na cestovné poistenie!

Autor: Marián Králik | 15.6.2015 o 21:59 | (upravené 16.6.2015 o 6:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  231x

Ak sa chystáte na dovolenku, prečítajte si týchto pár riadkov a možno Vám to zachráni dovolenku. Niektorí chodia na dovolenky aj viac krát za rok, niektorí raz za rok a je veľa takých, ktorí sa dostanú na dovolenku len raz ....

....za niekoľko rokov. Preto Vám chcem dať niekoľko rád, aby sa z dovolenky nestala katastrofa. Čo si máte zo sebou zbaliť a koho vziať so sebou, to Vám radiť nebudem :-) , ale určite by ste mali pred odchodom myslieť na cestovné poistenie. Ak ste názoru, že Vám sa nemôže nič stať, tento článok nebude pre Vás. Nechcem teraz strašiť a vykresľovať situácie, ktoré môžu nastať, ale určite ste každý z vás počuli o niekom, komu sa na dovolenke prihodila nepríjemná situácia. Prečo je teda cestovné poistenie dobrou voľbou?   Ak cestujete na dovolenku, môžu sa Vám prihodiť nepríjemné veci ako úraz (zlomená ruka, vytknutý členok, rezná rana...), dostanete chorobu, stratíte batožinu, mešká Vám lietadlo,  spôsobíte škodu a pod. Na všetky tieto riziká sa dnes dá poistiť. Či však potrebujete byť poistený na všetko, je ale otázne. V prvom rade si treba uvedomiť, že ak cestujete do zahraničia a niečo sa Vám stane, vaše zdravotné poistenie vo väčšine prípadov nebude stačiť. Poistenie liečebných nákladov je základ každého cestovného poistenia do zahraničia. Chráni poisteného za hranicami podobne, ako na Slovensku povinné, verejné zdravotné poistenie. Poistenie kryje nevyhnutné náklady, ktoré poistenej osobe vzniknú pri ceste do zahraničia a ktorých príčinou je: úraz, náhle ochorenie alebo úmrtie.  Ak by ste cestovné poistenie nemali a stal sa napríklad vážnejší úraz, mohla by Vás  hospitalizácia a liečenie vyjsť pomerne draho. Pár dní v nemocnici sa môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc eur. Preto suma, ktorú zaplatíte za cestovné poistenie je nízka v porovnaní s krytím. Výška poistného sa bude odvíjať od počtu dní dovolenky a od destinácie. Ak sa ale chystáte na dovolenku aktívne športovať (napríklad  lyžovačka), bude si to o niečo drahšie.

Ponuka poisťovní je dnes veľmi široká a vybrať si tú najlepšiu, Vám pomôže internet. Je veľa stránok, ktoré Vám porovnajú poistenie z viacerých poisťovní a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencii. Čo by som odporučil, zbytočne si nepoisťujte veci, ktoré nevyužijete. Ak sa chystáte s rodinou autom na dovolenku do Chorvátska, asi bude zbytočné mať poistené meškanie letu alebo stratu batožiny leteckou spoločnosťou.  Ak však letíte do Turecka, má to svoje opodstatnenie. Preto vždy dobre zvážte, čo naozaj potrebujete. Ja osobne by som nešiel na dovolenku bez poistenia liečebných nákladov a poistenia zodpovednosti za škodu(toto je základ, ktorý by ste mali vždy mať). Môže sa stať, že v hoteli alebo penzióne spôsobíte škodu  a ak máte toto pripoistenie môže sa to hodiť. Nikdy neviete, aká vysoká by škoda mohla byť.

Úrazové poistenie, ktoré si taktiež môžete pripoistiť,  Vám odporúčam len v prípade, že nemáte ma seba uzatvorené žiadne životné alebo úrazové poistenie. Málokto vie, že životné poistenie platí aj v zahraničí. Samozrejme nie všetky pripoistenia, ale to, čo ponúka cestovné poistenie zväčša máte aj vo svojom životnom poistení ak ho máte urobené kvalitne. Niektoré poisťovne Vám navyše ponúknu aj poistenie storno poplatku, poistenie nákladov na záchrannú činnosť alebo  asistenčné služby. Treba zvážiť čo využijete a určite by Vás mali zaujímať aj limity, ktoré definujú jednotlivé pripoistenia.  Každá poisťovňa ma napríklad v prípade akútneho ošetrenia zubov limit, do ktorého budú plniť. Niektoré majú limit 100€ iné 500€, preto je dôležité, aby ste to vedeli a neprekvapilo Vás to.

Ako si uzavrieť cestovné poistenie??   Dnes už každá cestovná kancelária poskytuje svojim klientom aj cestovné poistenie, ale vo väčšine býva o dosť drahšie ako v prípade, že sa poistíte sami. Preto určite stojí za to,   vyčleniť 10 minút vášho času na uzatvorenie cestovného poistenia. Nemusíte navštevovať poisťovne,  zbytočne behať od jednej k druhej a strácať tak drahocenný čas. Stačí si kliknúť na internet a jednoduchým spôsobom ho uzavrieť. Môžete tak jednoducho a za pár minút uzatvoriť cestovné poistenie aj v deň odchodu.  Zvládne to naozaj každý a stránka Vás bude pekne navigovať čo máte urobiť. Po potvrdení údajov, Vám príde do emailu zmluva s poistnými podmienkami a údajmi k platbe. Zmluvu si len vytlačíte a vezmete so sebou na dovolenku. Verte mi, že budete sa cítiť oveľa bezpečnejšie a príjemnejšie, ako rozmýšľať nad tým, že sa Vám niečo môže stať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?